Ak Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçlarına Yatırım Yapan %100 Anapara Koruma Amaçlı 43. Fon - ZVK

Anapara Korumalı 43. Fon ile Gümüş ve Altın’a dayalı yabancı Borsa Yatırım Fonlarının (BYF) getirisine anapara koruması hedefi ile kolayca yatırım yapın.

Bu Fon Bana Ne Kazandırır?
Fon, belirlenecek bariyer seviyesine kadar söz konusu Gümüş ve Altın’a dayalı borsa yatırım fonlarının Dolar (USD) cinsi başlangıç değeri ile bitiş seviyesi arasındaki performans paralelinde getiri sağlar.Üstelik, yatırım dönemi sonunda bu sepet değer kaybetse dahi anaparanızın korunması amaçlanır.

Paramın Tamamı Koruma Altında Mı?
Evet. Vade sonuna kadar (24 Kasım 2021) fondan çıkmamanız durumunda, Gümüş ve Altın Borsa Yatırım Fonu Sepeti değer kaybetse dahi, anaparanızın korunması amaçlanır.

Nelere Dikkat Etmeliyim?
APK43, eşit ağırlıklı olarak oluşturulan ve içerisinde gümüşün Amerikan Doları (USD) cinsi getirisini takip eden etmeyi hedefleyen SLV – iShares Silver Trust Gümüş Borsa Yatırım Fonu ve altının Amerikan Doları (USD) cinsi getirisini takip eden etmeyi hedefleyen SPDR Altın Borsa Yatırım Fonu’nu barındıran sepetin getirisine en fazla %25 - %35 bariyer seviyesine kadar ve iştirak oranı ölçüsünde yatırım yapmaktadır.

Fona yatırım yapmadan önce fonla ilgili tüm bilgilerin bulunduğu izahname ve yatırımcı bilgi formunun okunması gerekmektedir.

Fondan ayda 2 kez, ayın 1. ve 10. iş günlerinde hesaplanacak fiyat üzerinden çıkabilirsiniz. Vade sonundan önce fondan çıkmanız durumunda, anapara koruması geçerli değildir. Bununla birlikte fondan çıkış yapılan tarihte piyasa şartlarına bağlı olarak getiri elde edilebilir.

Anapara Korumalı Fonlar, dayanak varlığın kendisine değil bir türev ürüne (opsiyon) yatırım yaptığı için özellikle vade başında dayanak varlık performansının fon fiyatına etkisi düşük olabilmektedir. Bu türev ürün yapısındaki opsiyonun kullanılmasına henüz uzun bir süre varken oluşan dayanak varlık fiyat artışı fonun getirisine yansımayabilmektedir. %100 anapara koruma hedefi sadece yatırım dönemi sonunda geçerlidir.

Bu Fona Nasıl Yatırım Yapabilirim?
Fona 17 Eylül 2020 – 28 Eylül 2020 tarihlerinde Akbank Mobil, Akbank Direkt İnternet Şubesi ve Akbank şubelerinden ya da Odea Bank A.Ş. ve Burgan Bank A.Ş. üzerinden 500 TL ve üzeri miktarlarda yatırım yapabilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Daha fazla bilgi için fonun tanıtım dökümanını inceleyebilir, tüm sorularınız için info@akportfoy.com.tr’ye mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Ak Portföy Koruma Amaçlı Şemsiye Fonu’na bağlı Özel Sektör Borçlanma Araçlarına yatırım yapan %100 Anapara Koruma Amaçlı 43. Fon; Altının Amerikan Doları (USD) cinsi getirisini takip etmeyi hedefleyen SPDR – Standard&Poor’s Depositary Receipt altın borsa yatırım fonunun ve Gümüşün Amerikan Doları (USD) cinsi getirisini takip etmeyi hedefleyen SLV – iShares Silver Trust Gümüş Borsa Yatırım Fonu’nu barındıran eşit ağırlıklı sepetin yatırım dönemi başı ile sonu arasındaki getirisine %25 - %35 bariyer seviyesine kadar ve iştirak oranı ölçüsünde (%80 - %110 arasında gerçekleşmesi beklenmektedir) yatırım imkanı sunuyor. Fon’un halka arzına ilişkin izahname ve yatırımcı bilgi formu Akbank şubelerinden, www.kap.org.tr, www.akportfoy.com.tr ve www.akbank.com adreslerinin ilgili fon sayfalarından temin edilebilir. Fon, talep toplama yoluyla halka arz edilecektir. %100 anapara koruma hedefi sadece yatırım dönemi sonunda geçerlidir. Yatırım dönemi 29 Eylül 2020 - 24 Kasım 2021 tarihleri arasıdır.