Ak Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçlarına Yatırım Yapan %100 Anapara Koruma Amaçlı 42. Fon - ZKF

Fon ile eşit ağırlıklı olarak Alphabet Inc (Google) ., Amazon.Com Inc., Facebook Inc., ve Microsoft Corp. ortaklık paylarından oluşan sepetin olası getirisine kolaylıkla yatırım yapın. Vade sonunda sepet değer kaybetse dahi anaparanızı koruyun!

Bu Fon Bana Ne Kazandırır?
Alphabet Inc., Amazon.Com Inc., Facebook Inc., ve Microsoft Corp. ortaklık hisse senetlerinin (USD cinsi) eşit ağırlıklı bulunduğu sepette vade başı ve sonu arasında getiri oluşması halinde bu getiriyi TL bazında, bariyer seviyesi ve iştirak oranı ölçüsünde yatırımcılara sağlamayı hedeflemektedir. Üstelik, yatırım dönemi sonunda bu sepet değer kaybetse dahi anaparanızın korunması amaçlanır.

Paramın Tamamı Koruma Altında Mı?
Evet. Vade sonuna kadar (24 Kasım 2021) fondan çıkmamanız durumunda, hisse senedi sepeti değer kaybetse dahi, anaparanızın korunması amaçlanır.

Nelere Dikkat Etmeliyim?
Fona yatırım yapmadan önce fonla ilgili tüm bilgilerin bulunduğu izahname ve yatırımcı bilgi formunun okunması gerekmektedir.

Fondan ayda 2 kez, ayın 1. ve 10. iş günlerinde hesaplanacak fiyat üzerinden çıkabilirsiniz. Vade sonundan önce fondan çıkmanız durumunda, anapara koruması geçerli değildir. Bununla birlikte fondan çıkış yapılan tarihte piyasa şartlarına bağlı olarak getiri elde edilebilir.

Anapara Korumalı Fonlar, dayanak varlığın kendisine değil bir türev ürüne (opsiyon) yatırım yaptığı için özellikle vade başında dayanak varlık performansının fon fiyatına etkisi düşük olabilmektedir. Bu türev ürün yapısındaki opsiyonun kullanılmasına henüz uzun bir süre varken oluşan dayanak varlık fiyat artışı fonun getirisine yansımayabilmektedir. %100 anapara koruma hedefi sadece yatırım dönemi sonunda geçerlidir.

Bu Fona Nasıl Yatırım Yapabilirim?
Fona 17 Eylül 2020 – 28 Eylül 2020 tarihlerinde Akbank Mobil, Akbank Direkt İnternet Şubesi ve Akbank şubelerinden ya da Odeabank A.Ş. ve Burgan Bank A.Ş. üzerinden 500 TL ve üzeri miktarlarda yatırım yapabilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Daha fazla bilgi için fonun tanıtım dökümanını inceleyebilir, tüm sorularınız için info@akportfoy.com.tr’ye mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Ak Portföy Koruma Amaçlı Şemsiye Fonu’na bağlı Özel Sektör Borçlanma Araçlarına yatırım yapan %100 Anapara Koruma Amaçlı 42. Fon; teknoloji şirketlerinden oluşan hisse senedi sepetinin vade başı ve sonu arasındaki getirisine %25 - %35 bariyer seviyesine kadar ve iştirak oranı (%60 - %90 arasında gerçekleşmesi beklenmektedir) ölçüsünde yatırım imkanı sunuyor. Fon’un halka arzına ilişkin izahname ve yatırımcı bilgi formu Akbank şubelerinden, www.kap.org.tr, www.akportfoy.com.tr ve www.akbank.com adreslerinin ilgili fon sayfalarından temin edilebilir. Fon, talep toplama yoluyla halka arz edilecektir. %100 anapara koruma hedefi sadece yatırım dönemi sonunda geçerlidir. Yatırım dönemi 29 Eylül 2020 - 24 Kasım 2021 tarihleri arasıdır.