Ak Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçlarına Yatırım Yapan %110 Anapara Koruma Amaçlı 51. Fon - YJE

Gümüş, Altın ve Petrol’e dayalı yabancı borsa yatırım fonlarından oluşan sepetin getirisine %110 anapara koruması hedefi ile kolayca yatırım yapın.

Fon ile Gümüş, Altın ve Petrol’e dayalı yabancı borsa yatırım fonları sepetinin yatırım dönemi başı ve sonu arasındaki dolar cinsi performansına ortak olun. 14 aylık vade sonunda belirlenen bariyer seviyesi ve iştirak oranı paralelinde getiriden yararlanın.

Bu Fon Bana Ne Kazandırır?
Fon, belirlenecek bariyer seviyesine kadar Gümüş, Altın ve Petrol’e dayalı yabancı borsa yatırım fonlarından oluşan eşit ağırlıklı sepetin Dolar (USD) cinsi başlangıç değeri ile bitiş seviyesi arasındaki performans paralelinde getiri imkanı sağlar. Ayrıca, yatırım dönemi sonunda; yabancı Borsa Yatırım Fonlarından oluşan sepet değer kaybetse dahi %10 getiri elde etmeniz hedeflenir.

Paramın Tamamı Koruma Altında Mı?
Evet. Vade sonuna kadar (24 Haziran 2022) yatırımda kalmanız durumunda, Gümüş ve Altın Borsa Yatırım Fonu Sepeti değer kaybetse dahi, %10 getiri elde etmeniz hedeflenir.

Nelere Dikkat Etmeliyim?
Fon, eşit ağırlıklı olarak USO-United States Oil Fund LP (Petrol), GLD-Standard & Poor’s Depositary Receipt Gold Shares (Altın) ve SLV-iShares Silver Trust (Gümüş) borsa yatırım fonlarından oluşan sepetin (petrol ve değerli madenler borsa yatırım fonları sepeti) getirisine bariyer seviyesine kadar ve iştirak oranı ölçüsünde yatırım yapmaktadır.

Anapara korumalı fonlarda vade sonuna kadar fonda kalınması önerilmekle birlikte, ayda 2 kez, ayın 1. ve 10. iş günlerinde hesaplanacak fiyat üzerinden çıkabilirsiniz. Vade sonundan önce fondan çıkmanız durumunda, anapara koruması ve %10 getiri hedefi geçerli değildir. Bununla birlikte fondan çıkış yapılan tarihte piyasa şartlarına bağlı olarak getiri elde edilebilir.

Anapara Korumalı Fonlar, dayanak varlığın kendisine değil bir türev ürüne (opsiyon) yatırım yaptığı için özellikle vade başında dayanak varlık performansının fon fiyatına etkisi düşük olabilmektedir. Bu türev ürün yapısındaki opsiyonun kullanılmasına henüz uzun bir süre varken oluşan dayanak varlık fiyat artışı fonun getirisine yansımayabilmektedir. %110 anapara koruma hedefi sadece yatırım dönemi sonunda geçerlidir.

Fona yatırım yapmadan önce fonla ilgili tüm bilgilerin bulunduğu izahname ve yatırımcı bilgi formunun okunması gerekmektedir.

Bu Fona Nasıl Yatırım Yapabilirim?
Fona 8 – 19 Nisan 2021 tarihlerinde Akbank Mobil, Akbank Direkt İnternet Şubesi ve Akbank şubelerinden ya da Odeabank, Burgan Bank ve Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş üzerinden 500 TL ve üzeri miktarlarda yatırım yapabilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Daha fazla bilgi için fonun tanıtım dokümanını inceleyebilir, tüm sorularınız için formu doldurabilirsiniz.

Ak Portföy Koruma Amaçlı Şemsiye Fonu’na bağlı Özel Sektör Borçlanma Araçlarına yatırım yapan %110 Anapara Koruma Amaçlı 51. Fon; Altının Amerikan Doları (USD) cinsi getirisini takip etmeyi hedefleyen SPDR – Standard&Poor’s Depositary Receipt Altın Borsa Yatırım Fonu, Gümüşün Amerikan Doları (USD) cinsi getirisini takip etmeyi hedefleyen SLV – iShares Silver Trust Gümüş Borsa Yatırım Fonu ve Petrolün Amerikan Doları (USD) cinsinden getirisini takip etmeyi amaçlayan USO-United States Oil Fund LP’u barındıran eşit ağırlıklı sepetin yatırım dönemi başı ile sonu arasındaki getirisine %45 - %55 bariyer seviyesine kadar ve iştirak oranı ölçüsünde (%40 - %70 arasında gerçekleşmesi beklenmektedir) yatırım imkânı sunuyor. Fon’un halka arzına ilişkin izahname ve yatırımcı bilgi formu Akbank şubelerinden, www.kap.org.tr, www.akportfoy.com.tr ve www.akbank.com adreslerinin ilgili fon sayfalarından temin edilebilir. Fon, talep toplama yoluyla halka arz edilecektir. %110 anapara koruma hedefi sadece yatırım dönemi sonunda geçerlidir. Yatırım dönemi 20 Nisan 2021 - 24 Haziran 2022 tarihleri arasıdır.