Ak Portföy Turizm ve Seyahat Sektörü Değişken Fonu - TGR

Yatırımlarınız Pandemi Sonrasına Hazır mı?Ak Portföy Turizm ve Seyahat Sektörü Değişken Fonu, Covid-19 salgını sonrası toparlanması beklenen sektörlere yatırım yapmanız için fırsat sunuyor!

Fon, online rezervasyon şirketleri, otelcilik, havayolu şirketleri başta olmak üzere önemli global ve yerli 20 şirketin hisse senetlerine yaklaşık olarak eşit ağırlıkla yatırım yapar.

Fonun yatırım yaptığı şirketler
Airbnb Inc, Booking Holdings Inc, TripAdvisor Inc, Uber Technologies Inc, Air France-KLM, Wizz Air Hungary Ltd., Southwest Airlines Co, Japan Airlines Co Ltd, Türk Hava Yolları A.O, Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş, Çelebi Hava Servisi A.Ş, TAV Havalimanlari Holding A.Ş, DO & CO AG, Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Accor Sa, Allegiant Travel Co, Hilton Great Vacations Inc, Marriot Vacations Worldwide, Norwegian Cruise Line Holdings Ltd, Alarko Gyo

Bu Fon Bana Ne Kazandırır?
Fona yatırım yaparak Covid-19 sonrası öne çıkması beklenen turizm ve seyahat sektöründe faaliyet gösteren 20 seçilmiş şirketinin kar payı ve borsa performansına ortak olabilirsiniz. Ayrıca bu şirketlerin bazıları yabancı para cinsinden işlem gördüğü için, kurdaki değişiklikler de fon fiyatı üzerinde etkilidir.

Fonun Avantajları Nelerdir?
Bu hisse senetlerine bireysel olarak yatırım yapmak zahmetli bir iştir. Buna karşın fon, kendi bankanızdan tek bir işlemle turizm ve seyahat sektörünün önde gelen şirketlerine yatırım kolaylığı sunar.

Dilediğiniz bankadan alıp satabilirsiniz.
Farklı borsalarda işlem gören 20 şirkete tek işlemle yatırım yaparsınız.
Fona yatırım yapmak için ayrıca bir yatırım hesabı açmanıza gerek yoktur.
Kolayca paraya çevrilebilir

Fon hakkında diğer bilgiler için tıklayınız.

AK PORTFÖY TURİZM VE SEYAHAT SEKTÖRÜ DEĞİŞKEN FON - TGR

Risk Değeri Önerilen Vade
6 / 7 1 yıl ve üzeri
Karşılaştırma Ölçütü
%35 BIST ULAŞTIRMA GETİRİ + %65 STOXX Global 3000 Travel & Leisure Index (AK)
Fon Büyüklüğü TL Pay Değeri TL Yönetim Ücreti (Yıllık Yüzde)
221.317.684,44 1.447852 2,9 %
Fon Varlık Dağılımı

Brüt Getiri, yalnızca fon yönetim ücretini içerir. Fona dair diğer giderleri içermemektedir.