Ak Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçlarına Yatırım Yapan %110 Anapara Koruma Amaçlı 59. Fon - BFD

Tarım sektöründeki küresel şirketlere %110 anapara koruması hedefiyle yatırım yapın!

Fon ile, eşit ağırlıklı olarak, Deere&Co., Corteva Inc., Nutrien Ltd. ve Archer-Daniels-Midland Co. ortaklık paylarından oluşan sepetin yükselişine dayalı opsiyonun USD bazında olası getirisine kolaylıkla yatırım yapın. Üstelik en az %10 getiri hedefiyle!

Bu Fon Bana Ne Kazandırır?
Deere&Co., Corteva Inc., Nutrien Ltd. ve Archer-Daniels-Midland Co. ortaklık paylarının eşit ağırlıklı bulunduğu sepette vade başı ve sonu arasında USD bazında getiri oluşması halinde bu getiriyi TL bazında, bariyer seviyesi ve iştirak oranı ölçüsünde yatırımcılara sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca yatırım dönemi sonunda; söz konusu ortaklık paylarının performansından bağımsız olarak %10 getiri hedeflenir.

Paramın Tamamı Koruma Altında Mı?
Evet. Vade sonuna kadar (20 Eylül 2023) fondan çıkmamanız durumunda, ortaklık payı sepeti kaybetse dahi, %10 getiri elde etmeniz hedeflenir.

Nelere Dikkat Etmeliyim?
Anapara korumalı fonlarda vade sonuna kadar fonda kalınması önerilmekle birlikte, ayda 2 kez, ayın 1. ve 10. iş günlerinde hesaplanacak fiyat üzerinden fondan çıkabilirsiniz. Vade sonundan önce fondan çıkmanız durumunda, anapara koruması ve %15 getiri hedefi geçerli değildir. Bununla birlikte fondan çıkış yapılan tarihte piyasa şartlarına bağlı olarak getiri elde edilebilir.

Anapara Korumalı Fonlar, dayanak varlığın kendisine değil bir türev ürüne (opsiyon) yatırım yaptığı için özellikle vade başında dayanak varlık performansının fon fiyatına etkisi düşük olabilmektedir. Bu türev ürün yapısındaki opsiyonun kullanılmasına henüz uzun bir süre varken oluşan dayanak varlık fiyat artışı fonun getirisine yansımayabilmektedir. %110 anapara koruma hedefi sadece yatırım dönemi sonunda geçerlidir. .

Fona yatırım yapmadan önce fonla ilgili tüm bilgilerin bulunduğu izahname ve yatırımcı bilgi formunun okunması gerekmektedir.

Bu Fona Nasıl Yatırım Yapabilirim?
Fona 20 Haziran – 1 Temmuz 2022 tarihlerinde Akbank Mobil, Akbank Direkt İnternet Şubesi ve Akbank şubelerinden ya da Odea Bank A.Ş., Burgan Bank A.Ş. ve Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş. üzerinden 500 TL ve üzeri miktarlarda yatırım yapabilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Daha fazla bilgi için fonun tanıtım dokümanını inceleyebilir, tüm sorularınız için formu doldurabilirsiniz.

Ak Portföy Koruma Amaçlı Şemsiye Fonu’na bağlı Özel Sektör Borçlanma Araçlarına yatırım yapan %110 Anapara Koruma Amaçlı 59. Fon; önde gelen küresel tarım sektörü şirketlerinden oluşan ortaklık payı sepetinin vade başı ve sonu arasındaki dolar cinsinden getirisine %45 - %55 bariyer seviyesine kadar ve iştirak oranı (%90 - %120 arasında gerçekleşmesi beklenmektedir) ölçüsünde yatırım imkânı sunuyor. Fon’un halka arzına ilişkin izahname ve yatırımcı bilgi formu Akbank şubelerinden, www.kap.org.tr, www.akportfoy.com.tr ve www.akbank.com adreslerinin ilgili fon sayfalarından temin edilebilir. Fon, talep toplama yoluyla halka arz edilecektir. %110 anapara koruma hedefi sadece yatırım dönemi sonunda geçerlidir. Yatırım dönemi 4 Temmuz 2022 - 20 Eylül 2023 tarihleri arasıdır.