Ak Portföy %115 Anapara Koruma Amaçlı 30. Fon - APK30

En az %15 getiri fırsatıyla Teknoloji’nin Devleri’ne yatırım yapın!

Fon ile dünyanın 5 teknoloji devinin hisse senedine dayalı yatırım yapın. Üstelik, vade sonunda, hisse senetlerinden oluşan bu sepet değer kaybetse dahi en az %15 getiri fırsatı yakalayın!

Bu Fon Bana Ne Kazandırır?
Apple, Google (Alphabet Inc.), Microsoft, Facebook ve Amazon.Com hisse senetlerinden oluşan sepetin getirisini (belirlenecek bariyer seviyesine kadar) iştirak oranı ölçüsünde elde edersiniz.

Bu 5 hisse senedinden oluşan sepet son 2 yılda yaklaşık %63 kazandırdı (Kaynak: Bloomberg, 30 Nisan 2017 – 29 Nisan 2019).

Paramın Tamamı Koruma Altında Mı?
Evet. Vade sonuna kadar (8 Temmuz 2020) fondan çıkmamanız durumunda, hisse senetleri değer kaybetse dahi, %15 getiri elde etmeniz amaçlanır.

Nelere Dikkat Etmeliyim?
Fona yatırım yapmadan önce fonla ilgili tüm bilgilerin bulunduğu izahname ve yatırımcı bilgi formunun okunması gerekmektedir.

Fondan ayda 2 kez, ayın 1. ve 10. iş günlerinde hesaplanacak fiyat üzerinden çıkabilirsiniz. Vade sonundan önce fondan çıkmanız durumunda, anapara koruması geçerli değildir. Bununla birlikte fondan çıkış yapılan tarihte piyasa şartlarına bağlı olarak getiri elde edilebilir.

Bu Fona Nasıl Yatırım Yapabilirim?
Fona 10 Mayıs 2019 - 20 Mayıs 2019 tarihlerinde Akbank Mobil, Akbank Direkt İnternet Şubesi ve Akbank şubelerinden 500 TL ve üzeri miktarlarda yatırım yapabilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Daha fazla bilgi için fonun tanıtım dökümanını inceleyebilir, tüm sorularınız için info@akportfoy.com.tr’ye mail atabilir ya da 0212 385 27 00 ’dan bize ulaşabilirsiniz.

Ak Portföy Koruma Amaçlı Şemsiye Fonu’na bağlı %115 Anapara Koruma Amaçlı 30. Fon; teknoloji şirketlerinden oluşan hisse senedi sepetinin getirisine %15 - %25 bariyer seviyesine kadar ve iştirak oranı ölçüsünde yatırım imkanı sunuyor. Fon’un halka arzına ilişkin izahname ve yatırımcı bilgi formu Akbank şubelerinden, www.kap.org.tr, www.akportfoy.com.tr ve www.akbank.com adreslerinin ilgili fon sayfalarından temin edilebilir. Fon, talep toplama yoluyla halka arz edilecektir. %115 anapara koruma hedefi sadece yatırım dönemi sonunda geçerlidir. Yatırım dönemi 21 Mayıs 2019 - 8 Temmuz 2020 tarihleri arasıdır.