Ak Portföy Sağlık Sektörü Yabancı Hisse Senedi Fonu - AFS

image description

Geleceğin Sağlık Sektörü Fırsatlarını Yakalayın!

Ak Portföy Sağlık Sektörü Yabancı Hisse Senedi Fonu, aşı teknolojileri, ilaç tedavisi, biyoteknoloji, genetik ve sağlık elektroniği gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere yatırım yapmanız için fırsat sunuyor...

Ak Portföy Sağlık Sektörü Yabancı Hisse Senedi Fonu, sağlık sektöründe ürün ve hizmet geliştiricisi konumunda olan 20 şirketin hisse senetlerine yaklaşık olarak eşit ağırlıkla yatırım yapar.

Fonun yatırım yaptığı şirketler: Reddy's Laboratories Ltd, AbbVie Inc, Laboratory Corp of America Hol, Eli Lilly and Co, AstraZeneca PLC, Moderna Inc, Roche Holding AG, Centene Corp, Zimmer Biomet Holdings Inc, Danaher Corp, QIAGEN NV, Edwards Lifesciences Corp, Novartis AG, Pfizer Inc, DexCom Inc, Regeneron Pharmaceuticals Inc, Vertex Pharmaceuticals Inc, Horizon Therapeutics Plc, Boston Scientific Corp, Fresenius SE & Co KGaA

Bu Fon Bana Ne Kazandırır?
Fona yatırım yaparak seçilmiş 20 ilaç ve sağlık teknolojileri şirketinin kar payı ve borsa performansına ortak olabilirsiniz. Ayrıca bu şirketler yabancı para cinsinden işlem gördüğü için, kurdaki değişiklikler de fon fiyatı üzerinde etkilidir.

Fonun Avantajları Nelerdir?

Bu hisse senetlerine bireysel olarak yatırım yapmak oldukça masraflı ve zahmetli bir iştir. Buna karşın fon, kendi bankanızdan tek bir bir işlemle sağlık sektörünün önde gelen şirketlerine yatırım kolaylığı sunar.

Dilediğiniz bankadan alıp satabilirsiniz.
Farklı borsalarda işlem gören 20 şirkete tek işlemle yatırım yaparsınız.
Kolayca paraya çevrilebilir.

Ak Portföy Sağlık Sektörü Yabancı Hisse Senedi Fonu hakkında daha fazla bilgi almak için:

Fona yatırım yapmak istiyorum

AK PORTFÖY SAĞLIK SEKTÖRÜ YABANCI HİSSE SENEDİ FONU - AFS

Risk Değeri Önerilen Vade
6 / 7 Uzun Vade (1 Yıl ve Üzeri)
Karşılaştırma Ölçütü
%100 S&P Global 1200 Health Care Total Return Index
Fon Büyüklüğü TL Pay Değeri TL Yönetim Ücreti (Yıllık Yüzde)
118.555.304,8 0.04608 2,9 %
Fon Varlık Dağılımı

Brüt Getiri, yalnızca fon yönetim ücretini içerir. Fona dair diğer giderleri içermemektedir.