Yöneticilerimiz

Dr. Alp  Keler, CFA

Türkiye’de portföy yönetimi sektörünün geleceğine inanıyoruz ve sürekli yatırım yapıyoruz.

Alp Keler, 2011 yılında Genel Müdür olarak Ak Portföy Yönetimine katılmıştır. Ak Portföy’e katılmadan önce Fortis Portföy Yönetimi’nde Genel Müdür ve Koç Portföy Yönetimi’nde Varlık Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Kariyerine İnterbank’ta başlayan Keler, ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmasının ardından Bilkent Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. Keler ayrıca, Galatasaray Üniversitesi’nde ekonomi hukuku yüksek lisansı ve Marmara Üniversitesi’nde bankacılık alanında doktora derecelerine sahiptir. Keler, 2008-2011 yılları arasında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstütüsü’nde Portföy Yönetimi Dersi öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır.  TKYD Yönetim Kurulu Üyesi ve CFA Society of İstanbul Danışma Kurulu Üyesi olarakta görev yapan Keler, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mehmet Ali Ersarı

Amacımız müşterilerimizin finansal hedeflerine uygun yatırım stratejilerini kurgulayarak piyasadaki en cazip yatırım fırsatlarından yararlanmalarını sağlamaktır.

ODTÜ İnşaat Mühendisliği mezunu olan Ersarı, aynı üniversitede İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans, ve Bilkent Üniversitesin’de MBA derecelerinin ardından, Interbank, Osmanlı Bankası, Garanti Bankası Hazine birimlerinde yöneticilik yaptıktan sonra, ABN AMRO Bank hazine direktörü olarak görev yapmıştır. Genel Müdür Yardımcısı olarak 2008 yılında Akportföy’e katılan Ersarı, Emeklilik ve Yatırım Fonları SGMK Yönetimi, Portföy Yönetimi, Anapara Korumalı Fonlar ve Yatırım Danışmanlığı’ndan sorumludur.

Göktürk Işıkpınar

Uygulumakta olduğumuz dünya standartlarındaki yatırım süreçlerimiz uzun vadede müşterilerimize istikrarlı bir şekilde değer katmaktadır.

Londra Universitesi Ekonomi Bölümü mezunudur. İş hayatına, 1997 yılında Araştırma Bölümünde başladı. Ak Portföy’e katılmadan önce, Fortis Investments’da CIO olarak görev aldı. Fortis tarafından Luxemburg’da kurulu, dünyada Türkiye’ye yatırım yapan en büyük hisse senedi fonunun yönetimi ve Avrupa, Asya ve Güney Amerika’da çeşitli tanıtım faaliyetlerinde yer aldı. Ak Portföy’e 2011 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. Hisse senedi fonları, uluslararası fonlar, araştırma ve iş geliştirme bölümlerinin yöneticiliğini yürütmektedir.

Ertunç Tümen, CFA

Müşterilerimizin finansal hedeflerini, risk profilini ve yükümlülük yapısını dikkate alarak ürün ve hizmetlerimizle değer yaratacak çözümler sunmayı amaçlıyoruz.

Ertunç Tümen, CFA, AK Portföy Yönetimi AŞ  Satış ve Pazarlama’dan sorumlu GMY olarak çalışmaktadır. Öncesinde 2012 yılı başından beri Akbank Üst Gelir Segmenti Pazarlama Mevduat ve Yatırım Fonları’ndan sorumlu Bölüm Başkanı olarak çalışmaktaydı. 2006-2011 yıllar arasında önce Ak Portföy Yönetimi ardından Teb Portföy Yönetimi şirketlerinde hisse ve karma fonlardan, özel portföy yönetimi’nden, yapılandırılmış ürünlerden ve araştırma’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcı’sı olarak çalışmıştı. 2000-2006 yılları arasında Garanti Portföy Yönetimi’nde stratejist ve fon yöneticisi olarak görev yapmıştı. Ertunç Tümen 1994 yılı İTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi, 1997 yılı Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi MBA programı mezunudur.

Emrah Ayrancı

Varlıklarınızı uzun vadeli bir perspektifle yönetirken, istkrarlı olarak rakiplerimizden daha iyi getiriler sağlamayı hedefliyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Emrah Ayrancı, 2000 yılından beri aracı kurum ve portföy yönetimi şirketlerinde üstlendiği çeşitli görevlerin ardından 2007 yılında “Portföy Yöneticisi” pozisyonuyla şirketimize katılmış, 2010 yılında Sabit Getirili Fon Yönetimi biriminden sorumlu Müdür olarak atanmıştır.

Ali Emrah Ustacı

Yatırım ortamı değişiyor. Finansal hedeflere ulaşmak için piyasalar ve yatırım ürünlerine yönelik bilgi ve farkındalık önem kazanıyor. Hedefimiz bu hizmeti müşterilerimize yüksek standartlarda sağlamak ve yeni fikirler sunmak.

Ali Emrah Ustacı toplam yaklaşık 19 yıllık finans sektörü tecrübesine sahiptir. MIT Sloan School of Management MBA Leardership and Entrepreneurship Program, Sabancı Üniversitesi Executive MBA, Yeditepe Üniversitesi Finans Yüksek Lisansı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi eğitimlerini alan Ali Emrah Ustacı, kariyerine 1996 yılında Demirbank'ta (HSBC) Yurtiçi Piyasalar Bölümü'nde başlamıştır. 2003-2008 yılları arasında Ak Yatırım'da Yatırım Danışmanlığı Yöneticisi olarak çalışan Ustacı, 2008'de Akbank Strateji-Ekonomik Araştırmalar Bölümü'ne geçmiştir. 3 yıllık yatırım stratejisi ve araştırma deneyiminin ardından, Ak Portföy'e katılan Ali Emrah Ustacı, Yatırım Danışmanlığı Bölümü'nün kurulması görevini üstlenmiştir. Ustacı, halen Ak Porföy Yatırım Fonları İş Geliştirme, Pazarlama, Satış, Dağıtım Kanalları ve Kurumsal İletişim’den sorumlu Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Eyüp Gülsün

Tecrübemiz, bilgimiz ve müşteri odaklı çalışma prensiplerimiz ile Portföy Yönetiminde her zaman bir adım önde olduğumuza inanıyoruz.

Eyüp Gülsün Kurumsal ve Bireysel Portföy Yönetiminden sorumludur. Ak Portföy’e 2013 yılında katılmıştır. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinde alırken,  MBA derecesini University of California, Berkeley, Amerika’da 2013 yılında tamamlamıştır. Kariyerine Garanti Bankası Hazine Bölümünde 1997 yılında başlamıştır. 10 yılı aşkın bir sürede Goldman Sachs International, Londra, Merrill Lynch ve Garanti Portföy gibi çeşitli yurtdışı ve yurtiçi finans kurumlarda çalışmıştır,. Sadece Türkiye değil, Doğu Avrupa ve diğer gelişmekte olan ülke piyasalarında da tecrübesi bulunmaktadır. Faiz, döviz ve türev ürünlerinde uzun yıllar çalışma tecrübesi bulunmaktadır.

Niyazi Atasoy

Hedefimiz, istikrarlı bir biçimde yatırımcılarımızın getiri beklentilerini her vadede gerçekleştirmeye çalışmaktır.

İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Niyazi Atasoy , 2000 yılında portföy yöneticisi olarak başladığı kariyerinde 14 yıllık tecrübeye sahiptir. 2000 – 2006 yılları arasında Ata Portföy’de Bireysel Portföy Yönetimi, Sabit Getirili Fonlar ve Hisse Senedi Fonları Yönetiminde portföy yöneticisi olarak görev almıştır.2006 yılından 2011 yılına kadar Garanti Portföy’de portföy yöneticisi, kıdemli portföy yöneticisi, hisse senetlerinden sorumlu kıdemli portföy yöneticisi olarak görev almıştır. 2011 – 2012 yıllarında Rhea Portföy, 2012 – 2013 yıllarında Notus Portföy ve 2013 – 2014 yıllarında Gedik Portföy yönetiminde portföy yönetiminden sorumlu direktör olarak görev almıştır. Kariyerine 2014 yılından itibaren AK Portföy’de, Hisse Fonlar Yönetimi Bölümünden sorumlu müdür olarak devam ettirmektedir.

Cenk Günkut

Lokal tecrübemiz ve uluslararası iş ortaklarımız ile müşterilerimizin uzun dönemli stratejik ortağı olarak yenilikçi çözümler ile değer katmayı amaçlıyoruz.

Cenk Günkut, Ak Portföy’e 2013 yılında katılmış olup Ak Portföy Yönetimi Emeklilik Fonları, Kurumsal ve Bireysel Portföy Yönetimi Pazarlama ve Satış yönetiminden sorumludur1998’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi İstatistik bölümünden mezun oldu. Kariyerine 1998 yılında Toprak Bank’ta MT Eğitimi sonrasında banka hazine bölümü yabancı para pozisyon yönetimi ve hazine satış birimlerinde başladı. 2002-2004 yıllarında Garanti Sigorta ve Garanti Emeklilik şirketlerinin nakit ve fon yönetiminden sorumlu oldu. 2004-2005 yılları arasında Denizbank A.Ş. Altın Bankacılığı bölümünü kurdu ve bu bölümde pazarlama ve satış yöneticisi olarak görev aldı. 2005 yılı sonrasında BNP Paribas Cardif Turkiye Nakit ve Fon Yönetimi biriminden sorumlu olan Cenk Günkut bu dönemde 6 yeni emeklilik fonun kuruluşunu gerçekleştirdi, fon kurulu üyeliği yaptı ve portföy yönetim şirketi ile ilişkileri yönetti.

Ebru Durusoy

Müşterilerimiz, hem yerel hem uluslararası pazar farkındalığımıza güvenebilmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Ebru Durusoy, Koç Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. 1998 yılından beri sektörde olan Ebru Durusoy, çeşitli aracı kurumlarda araştırma bölümünde analist olarak görev almış 2012 yılında, Araştırma Müdürü olarak şirketimize katılmıştır.

Mehmet Cengiz Yilmaz, CFA

Yatırımlarınızı uzun vadeli stratejilerimize uygun olarak hep bir adım sonrasını düşünerek yönetiyoruz.

2005 yılında Koç Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Mehmet Cengiz Yilmaz, kariyerine aynı yıl Garanti Bankası Hazine departmanında başlamıştır. Burada 4 yıl boyunca çeşitli görevlerde bulunan Yılmaz, 2010 yılında HSBC Portföy’de Fon Yöneticisi olarak göreve başlamıştır. Yılmaz’ın, Boğaziçi Üniversitesi Finans Mühendisliği dalında yüksek lisansı ve 2013 yılından beri CFA ünvanı bulunmaktadır. 2012 yılından bu yana Ak Portföy Yönetimi’nde çalışan Yılmaz, Sabit Getirili Fon Yönetimi masasında Müdür olarak görev yapmaktadır.